Poznej moderní Izrael
Czech Hungarian Slovak English Israeli Polish German

Přidejte si nás na facebook!

Tvorba webových stránek

Při tvorbě webu máte vlastně tři možnosti:

  1.        Využijete už nainstalovaného redakčního systému a web napíšete jako ve Wordu.
  2.        Využijete redakčního systému zdarma, který si sami nainstalujete
  3.        Web si napíšete sami na koleně od A do Z

Osobně se domnívám, že první dvě možnosti Vám dají daleko větší prostor věnovat se obsahu webu a nikoliv jeho funkcionalitě protože vlastně místo toho, abyste vymýšleli kolo, využijete už fungujícího automobilu. Pokud však chcete vytvářet vlastní web, potřebujete se naučit základy programování nebo HTML.

Neumím HTML a chci web psát jako ve wordu

Tohle je cesta nejmenšího odporu. Na internetu najdete platformy, který Vám umožní si zdarma založit webové stránky a na ně dávat obsah. Ostatně jeden web asi už máte! Facebook ve skutečnosti není nic jiného než vaše osobní webová stránka.  Tato Varianta Vám umožní se soustředit na obsah, což je vlastně důvod proč web děláme.

Těchto platforem je velké množství od českých Bloguj.cz a Webnode.cz po Anglické systémy jako je Weebly.com , Wix.com nebo Webstarttoday.com

Webnode | Wix | Weebly | Wordpress

Chci programovat – napíšu si to sám.

Doporučuju si pročíst návod na www.jakpsatweb.cz. Tento návod je vhodný pro úplné začátečníky a dokážete rychle se naučit ovládat HTML a CSS styly. Je potřeba říct, že stránky jsou trochu zastaralé a technologie díky zavedení HTML 5 pokročily. Pokud umíte základy a chcete se učit kódovat web podle posledních trendů, doporučuji tento seriál o HTML 5.

Šetřím čas – použiju existující redakční systém

Redakční systém, anglicky CMS (Content Management Systém – systém na správu obsahu) je program, který za Vás převádí text do HTML a umožnuje spravovat i složité weby. Stačí, když si pořídíte hosting zdarma, nebo placený hosting a program na něj nainstalujete.

Existuje velké množství systémů zdarma, které můžete využít nejrozšířenější je Wordpress, ale existují i alternativy jako např. Impresspages.com, které umožňují vytvářet webové stránky s minimální znalostí HTML mnohem rychleji.

Pokud chcete experimentovat, pořiďte si AMPPS – Tento program Vám umožní si vyzkoušet desítky redakčních systémů zdarma a automaticky je nainstaluje na Váš počítač.

Wordpress  │Imrpesspages  │AMPPS