Poznej moderní Izrael
Czech Hungarian Slovak English Israeli Polish German

Přidejte si nás na facebook!

Multimediální disciplína CEMACH

Máte rádi počítače? Myslíte si, že dokážete vytvořit moderní elektronické dílo a rádi poznáváte cizí země? V tom případě je multimediální disciplína soutěže CEMACH právě pro vás!

Co musíte udělat?

Vašim úkolem bude vytvořit elektronické dílo, které se vztahuje k modernímu Izraeli a jeho kultuře. Vytvořit můžete webovou stránku, 3D model, článek na Wikipedii, program nebo jakékoliv jiné elektronické dílo. Fantazii se meze nekladou.

Ale já to s počítači moc neumím!

Nevadí. Cílem soutěže je vzdělávat se. Každý počítačový odborník začínal jako vy tím, že sedl k počítači a začal se učit. Pokud jste nikdy nic takového nedělali, přečtěte si naši sekci s návody. Udělat web je doopravdy jednoduché a nemusí vás to nic stát - také se nemusíte omezit na weby, do soutěže se můžete přihlásit i s interaktivní prezentací.

Tvorba webových stránekJak vytvořit 3D modelJak vytvořit dobrý obsah webu

 

Co musíte udělat, abyste vyhráli?

Rozmyslete si, co byste chtěli vytvořit, vyplňte přihlášku a do konce března 2017 odevzdejte svůj internetový projekt pomocí tohoto formuláře. Doporučujeme informovat garanta disciplíny o vašem záměru, získáte užitečné rady, jak projekt vylepšit.

Přihláška do soutěžeKontakt na garanta

O čem by projekt měl být?

Chceme, aby mladí lidé poznali, jaký je současný Izrael a jak se v něm žije. Díla proto musí proto souviset s moderním Izraelem. Zde jsou ukázky témat:

Vhodná témata:

  • Turistika
  • Věda
  • Podnikání
  • Vzdělávání
  • Zajímavosti

Nevhodná témata:

  • Golem
  • Holocaust
  • Blízkovýchodní konflikt

Další témata Obecný přehled o Izraeli


Jak bude projekt hodnocen?

Webové stránky a elektronická díla budou hodnocena dle následujících kritérií:

1. Obsahová zajímavost, originalita

Dílo odpovídá tématu zadání a je vidět odvedená práce. Web zkopírovaný z Wikipedie získá horší hodnocení než detailní 3D model Šalomounova chrámu, nad kterým soutěžící strávil týden práce.

2. Jazyková a stylistická stránka

Špatný pravopis a stylistika vás znevýhodní před stejně zajímavými, ale dobře zpracovanými projekty.

3. Využití informačních zdrojů v ČR a Izraeli

Projekt odkazuje na hodnotné informační zdroje. V případě webu obsahuje odkazy na důvěryhodné informační zdroje, v případě jiného díla autor popíše odkud čerpal inspiraci pro svůj výtvor.

4. Technické zpracování a viditelnost díla.

Web nebo grafické dílo je dobře zpracované: struktura je logická, snadno se v ní orientuje, program nebo dílo neobsahuje chyby, nepadá apod. V případě webu lepší hodnocení dostanou weby, které se dobře umisťují ve vyhledávačích nebo jsou hodně navštěvované (viz. sekce s návody). Web s kvalitním obsahem ale s nulovou návštěvností bude hůř hodnocen než například projekt, který dosáhne sdílení fotografie o moderním Izraeli mezi deseti tisíci uživateli na Facebooku.

5. Soulad s autorskými právy

Pokud použijete fotografii nebo text, který vytvořil někdo jiný bez jeho svolení a umístíte takový obsah na svůj web, dopouštíte se krádeže. Tyto projekty budou ze soutěže vyloučeny. Naštěstí můžete využít naší Fotobanky nebo Wikipedie a dalších portálů, které umožnují za určitých podmínek využívat a upravovat obsah na nich umístěný. Většinou stačí do poznámky v textu dopsat, kdo je autorem původního díla.


Kontaktujte nás.

Pokud si nevíte rady, navštivte sekci s návody, pokud odpověď nenaleznete ani zde, můžete kontaktovat přímo garanta disciplíny na uvedeném emailu:


Mgr. Hana Kuželková

Garant internetové disciplíny