Poznej moderní Izrael
Czech English

Přidejte si nás na facebook!

Novinky

12. ročník soutěže CEMACH – Poznej moderní Izrael

12. ročník soutěže CEMACH – Poznej moderní Izrael28. 03. 2023

Výtvarná díla posílejte na adresu: PP Partners Prague, Sokolovská 675/9, 186 00 Praha 8
Obálku označte slovy: Cemach 2022/2023
Termín odevzdání: nejpozději 15. 4. 2023 do 12 h.
Pro osobní doručení kontaktujte předem paní Magdu Zmatlíkovou: magda.zmatlikova@pppartners.cz


Literární díla zasílejte na emailovou adresu: vojtech.sladek@pppartners.cz nebo přes formulář na webu Cemach.cz
Termín odevzdání je do 15. 4. 2023 23:59.

Vítězové X. ročníku byli oficálně obdarování

Vítězové X. ročníku byli oficálně obdarování14. 10. 2021

V residenci velvyslankyně státu Izrael byli odměněni výherci X. ročníku projektu Cemach. Z rukou presidenta ČISOK Pavla Smutného a izraelské velvyslankyně Anny Azari si věcné ceny za jubilejní desátý ročník převzali její výherci, kteří se ihend zapojili do tvorby a rozvoje navazujícího projektu Gesher pro studenty vysokých škol. Za doprovodu hudby zpěváká Lukáše Grunera tak převzali ocenění tito:

Termín odevzdávání do X. ročníku skončil

Termín odevzdávání do X. ročníku skončil16. 06. 2021

Soutěžící se mohou v brzké době těšit na pozvání na předávání cen, které proběhne v září

Desátý ročník má termín odevzdání prací až 15.června

Desátý ročník má termín odevzdání prací až 15.června19. 03. 2021

Vzhledem k současné epidemiologické situaci posunujeme termín odevzdání prací projektu Cemach na 15. červen 2021.

Devátý ročník CEMACH zná své vítěze

Devátý ročník CEMACH zná své vítěze16. 09. 2020

V polovině září se v residenci velvyslance Státu Izrael Daniela Merona uskutečnil ceremoniál předávání cen soutěže CEMACH určené pro střední školy. Z rukou prezidenta ČISOK Pavla Smutného a zástupců ambasády se nejvíc radují studenti z gymnázia v Přerově.

IX. ročník bude mít uzávěrku v červnu

IX. ročník bude mít uzávěrku v červnu23. 01. 2020

Letošní IX. ročník bude mít uzávěrku v červnu letošního roku. Ceremoniál se pak uskuteční po skončení letních prázdnin. Vítězové by pak měli odletět do Izraele na podzim. Změna byla provedena po sérii organizačních rozhodnutí a současné politické v Izraeli, která se momenálně plně soustředí na třetí mimořádné volby do Knessetu.

Vítězové VII. ročníku CEMACH

Vítězové VII. ročníku CEMACH09. 07. 2018

Slavnostního ceremoniálu se účastnili učitelé a s nimi několik desítek studentů středních škol. Ti nejlepší si z rukou izraelského velvyslance, J. E. Daniela Merona, převzali hodnotné ceny. Sedm z nich se může těšit na poznávací zájezd do Izraele.

VI. ročník projektu CEMACH již má své vítěze22. 05. 2017

Dne 18. května 2017 proběhl v rezidenci izraelského velvyslance J. E. Daniela Merona slavnostní ceremoniál předávání cen výhercům vzdělávací soutěže CEMACH, jejímž vyhlašovatelem je, společně s Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR, Česko-izraelská smíšená obchodní komora. Letos se konal již VI. ročník tohoto projektu, ve kterém studenti středních škol soutěžili o zájezd do Izraele. Další výherci obdrželi věcné ceny. 

Světla ve tmě30. 01. 2017

I v kategorii U3V je již znám vítěz letošního ročníku27. 06. 2016

Letošní program na U3V, jejíž výuka probíhá pod pražskou Vysokou školou ekonomickou, nabídl celkem třináct přednášek od mnoha přednášejících.

Vyhlášení vítězů V. ročníku projektu CEMACH26. 05. 2016

Sedm vítězů mezinárodní vzdělávací soutěže CEMACH se o letošních prázdninách podívá do Izraele. Svou výhru si vítězové převezmou na konci června.

TOHLE NIKDY NEPIŠTE01. 02. 2016

V článku OHLÉDNUTÍ ZA VI. ROČNÍKEM LITERÁRNÍ SOUTĚŽE CEMACH jsme pohovořili o obecnější úrovni došlých příspěvků a nakonec slíbili, že si probereme několik literárních i věcných přestupků, které mohou negativně ovlivnit kvalitu soutěžní práce.

Pět izraelských startupů, které byste v roce 2016 neměli minout18. 12. 2015

Izrael vzhledem k nedostatku přírodních surovin vyvinul unikátní definici k inovaci: vytvořit hodnotu z ničeho. Právě toto je cílem více než 6000 startupů, které momentálně operují na území Izraele a usilují o to se stát dalším „jednorožcem” tj. společností, která během 5 - 10 let znásobí svoji hodnotu z nuly na miliardy dolarů. 

OHLÉDNUTÍ ZA IV. ROČNÍKEM LITERÁRNÍ SOUTĚŽE CEMACH18. 12. 2015

IV. ročník literární soutěže Cemach se nesl ve znamení vysoké účasti studentů z České republiky a Slovenska. Z Polska a Maďarska přišlo jen minimum prací. Důvod tohoto nezájmu mi není znám, ale vím zcela určitě, co způsobilo rapidní zvýšení popularity u česko-slovenských studentů. Vlastně jde o několik faktorů působících dohromady. Definujme si alespoň ty nejpodstatnější:

JAK SE STÁT ŠAMPIÓNEM a užít si soutěžní klání18. 12. 2015

Jakkoli si ušlechtile (a pravdivě) můžeme při zapojení se do soutěžního klání říkat, že nejdůležitější je zúčastnit se, každého bezpochyby do velké míry motivuje možnost úspěchu. Nejinak je tomu i v soutěži Cemach – zde je prestiž spojená s dobrým umístěním navíc spojena se zajímavými cenami a v případě výhry i nevšedními zážitky. 

"Cherry rajčátka z Izraele" na Gymnáziu v Berouně

"Cherry rajčátka z Izraele" na Gymnáziu v Berouně19. 10. 2015

Zástupce diplomatické mise státu Izrael v České Republice pan Eran Shmuel Yuvan přednášel 12.10.2015 v rámci projektu CEMACH na Gymnáziu Joachima Barranda v Berouně. Krátky článek o této návštěvě zpracovala pro webové stránky berounského gymnázia studentka 3.A Julie Šimůnková.

Ness hodnotil mobilní aplikace studentů VŠ27. 07. 2015

Ness Technologies, Inc., globální poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, zorganizoval v rámci své spolupráce s vysokými školami soutěž studentských prací na téma mobilní aplikace. V rámci soutěže byly posuzovány práce studentů vysokých škol, zapojených do spolupráce s firmou Ness prostřednictvím projektu CollegeNess. Zvítězila práce Pavla Ivona z České zemědělské univerzity v Praze na téma „Hybridní mobilní aplikace Nákupka“. 

Výsledky soutěže CEMACH 2014/2015

Výsledky soutěže CEMACH 2014/201504. 06. 2015

Vážení účastníci soutěže CEMACH,


čtvrtý ročník projektu CEMACH úspěšně skončil. Zde můžete shlédnout žebříček 10 nejúspěšnějších soutěžících v každé disciplíně.

Vítězové IV. ročníku mezinárodního projektu CEMACH se podívají do Izraele

Vítězové IV. ročníku mezinárodního projektu CEMACH se podívají do Izraele28. 05. 2015

Sedm vítězů mezinárodní vzdělávací soutěže CEMACH z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska se o letošních prázdninách podívá do Izraele. Svou výhru si převzali vítězové, studenti středních škol, vysokých škol a univerzit 3. věku dnes na pražském Žofíně, z rukou velvyslance státu Izrael, Garyho Korena. Letos poprvé byl oceněn i vítěz technické disciplíny realizované ve spolupráci se společností Ness Czech, který navrhl chytrou aplikaci pro mobilní telefony, která v reálném čase ověřuje podle čarových kódů zboží v obchodech, jaké jsou jeho ceny u konkurence.

Studenti mohou vyhrát zájezd

Studenti mohou vyhrát zájezd06. 02. 2015

Pardubické Gymnázium Dašická ve čtvrtek navštívil izraelský velvyslanec Gary Koren. Studentům představil kreativní soutěž v poznávání moderního Izraele. Hlavní cenou pro vítěze je zájezd do Izraele.

Přednáška o Izraeli na Obchodní akademii ve Slaném

Přednáška o Izraeli na Obchodní akademii ve Slaném29. 01. 2015

Ve čtvrtek 22. 1. 2015 se v rámci výuky předmětu Základy společenských věd konala ve třídě 3.A dvouhodinová přednáška pana Radka Hejreta, která byla zaměřena na současné problémy izraelské společnosti.

Za vítězství navštívila Izrael

Za vítězství navštívila Izrael16. 12. 2014

Vítězka ročníku 2013/2014 popisuje svůj výlet do Izraele.


 


Po zjištění, že obsadila první místo byla v šoku a při představení své práce ze sebe nebyla schopná vydat ani hlásku. Letos se už druhým rokem zapojila Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí do projektu Cemach, který představuje studentům život současného Izraele a připomíná historii holocaustu. Do výtvarné soutěže se zapojili studenti oboru propagační design a opět byli úspěšní. Po loňském vítězství Anežky Chvojkové získala první místo v této silně obsazené a prestižní soutěži studentka čtvrtého ročníku Tereza Došková. Hlavní cenou pro vítězku byl zájezd do Izraele.

Izrael jde celému světu vzorem

Izrael jde celému světu vzorem16. 12. 2014

Žáci Obchodní akademie v Trutnově se zúčastnili přednášky o moderním Izraeli.

Gary Koren besedoval na gymnáziu Slovanské náměstí v Brně

Gary Koren besedoval na gymnáziu Slovanské náměstí v Brně13. 10. 2014

Small but outstanding“ (Malý, ale mimořádný) je název prvního videa, které posluchačům představil Gary Koren, izraelský velvyslanec Státu Izrael v České republice. Tento název, nebo řekněme-li motto, zcela přesně vystihuje mé dojmy a pocity ze středeční besedy konající se 17.9.2014 na Gymnáziu Slovanské náměstí. Beseda proběhla v rámci projektu CEMACH aneb Poznej moderní Izrael.

Fotogalerie: Předávání cen třetího ročníku

Fotogalerie: Předávání cen třetího ročníku14. 05. 2014

V článku naleznete fotografie z letošního předávání cen Cemach, které slavnostně vyhlásil velvyslanec státu Izrael Gary Koren, za účasti zástupce diplomatické mise Shahar Shelefa, víceprezidenta ČISOK - Víta Beneše a zástupce ICEJ, pana Karla Sedláčka. Celé předávání vyplnil krásný hlas kytaristy Lukáše Grunera.

Vítězové třetího ročníku mezinárodního projektu CEMACH se podívají do Izraele

Vítězové třetího ročníku mezinárodního projektu CEMACH se podívají do Izraele14. 05. 2014

Sedm vítězů mezinárodní vzdělávací soutěže CEMACH z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska se o letošních prázdninách podívá do Izraele. Svou výhru si převzali vítězové, studenti středních škol, včera v areálu Lidické galerie z rukou velvyslance státu Izrael, Garyho Korena. Ceremoniálu se zúčastnil i primátor města Kladna, Dan Jiránek. Po krásách státu Izrael bude studenty doprovázet zkušený český pedagog a izraelský průvodce.

Deník.cz: Studenti gymnázia v Berouně soutěží o cestu do Jeruzaléma

Deník.cz: Studenti gymnázia v Berouně soutěží o cestu do Jeruzaléma17. 04. 2014

Beroun – Studenti gymnázia v Berouně se zapojili do akce Den uživatelských dovedností. Inspirovali se projektem Cemach, což je kreativní soutěž pro studenty středních škol v České republice, Slovensku, Polsku a Maďarsku.

AKTUALIZOVÁNO: DUD 2014 ve znamení CEMACH - program

AKTUALIZOVÁNO: DUD 2014 ve znamení CEMACH - program01. 04. 2014

Ve spolupráci s Gymnázium Joachima Barranda Vás srdečně zveme na Den Uživatelských Dovedností - DUD 2014 , který se v letošním roce nese v duchu soutěže o moderním Izraeli - Cemach.cz. Dne 16.4. v dopoledních hodinách v prostorech Gymnázia.

Galerie: Cemach s lektory ICEJ v Holicích

Galerie: Cemach s lektory ICEJ v Holicích17. 03. 2014

Podívejte se na přednášku s lektory ICEJ v Holicích.

Deník: Izraelský velvyslanec přijel mezi táborské studenty

Deník: Izraelský velvyslanec přijel mezi táborské studenty10. 03. 2014

Tábor – Středeční návštěvě izraelského velvyslance předcházela přísná bezpečnostní opatření. Není se co divit. Zastupuje stát, který je trnem v oku prakticky všem svým nejbližším sousedům a nepřátele bychom mohli najít v mnoha dalších koutech světa. S proměnlivou intenzitou, ale konstantně přicházejí z východní oblasti Středozemního moře zprávy o střetech znepřátelených stran a pokusech o smír, který je s předem danou jistotou do několika dnů opět porušen. Takový obraz Izraele známe z médií.

První přednáška Cemachu v Maďarsku

První přednáška Cemachu v Maďarsku03. 03. 2014

Ve středu 26. února 2014, proběhla historicky první přednáška projektu Cemach v Maďarsku. Přednášku za asistence organizačního týmu projektu vedl Izraelský velvyslanec v Budapešti IIan Mor, který přinesl Cemach do maďarského gymnázia Leövey Klára.

TV: Gary Koren přivezl Cemach do Dačic17. 02. 2014

Video: Gary Koren - Dačice, Czech Republic

Galerie: Report z přednášky v Brně

Galerie: Report z přednášky v Brně17. 02. 2014

Návštěva zástupce diplomatické mise Shahara Shelefa v rámci projektu Cemach na Biskupském Gymnáziu v Brně

Galerie: Ukázky výtvarných děl z minulého ročníku

Galerie: Ukázky výtvarných děl z minulého ročníku13. 02. 2014

Prohlédněte si ukázky výtvarných děl z minulého ročníku projektu Cemach, která jsou momentálně k vidění během naší putovní výstavy napříč státy střední Evropy. Momentálně je výstava instalována na VOŠ a SŠ ve Varnsdorfu.

Přednáška se zástupcem diplomatické mise státu Izrael - Shaharem Shelefem

Přednáška se zástupcem diplomatické mise státu Izrael - Shaharem Shelefem10. 02. 2014

V úterý 11.2.2014 se uskuteční přednáška se zástupcem vedoucího diplomatické mise státu Izrael v České republice, panem Shaharem Shelefem. Přednáška se uskuteční v 11:00 na Biskupském gymnáziu v Brně

Přednáška s Giulianem Giannettim - Brno

Přednáška s Giulianem Giannettim - Brno17. 12. 2013

Dnes od 10:45 se uskuteční přednáška s odborníkem na internetovou disciplínu - odborníkem na kybernetiku a bývalým pracovníkem NATO - Giulianem Giannettim. Přednáška se uskuteční v aule Biskupského gymnázia v Brně.

Přednáška v pražské Tróji: Sabina Středová - Vieira

Přednáška v pražské Tróji: Sabina Středová - Vieira04. 12. 2013

Dnes od 13:15 proběhne přednáška předsedkyně poroty Cemachu, paní Sabiny Středové-Vieira na téma moderní Izrael v pražském gymnáziu v Tróji. Všichni zájemci o přednášku jsou vítání.

Prosinec: Izraelská kultura v Česku

Prosinec: Izraelská kultura v Česku04. 12. 2013

Hned z kraje měsíce nás čeká výjimečná událost – návštěva slavného spisovatele Avrahama B. Jehošuy, který v Praze představí nový český překlad své knihy Cesta na konec tisíciletí. Není to však zdaleka jediná zajímavá prosincová akce: můžete zajít na jazz-punkový koncert, na choreografii Ohada Naharina nebo na přednášku o izraelské architektuře 60. let.

Ročník 2013/2014 zahájen

Ročník 2013/2014 zahájen03. 09. 2013

Rok se s rokem sešel a na prahu III. ročníku se ocitl i projekt Cemach. V letošním roce expandujeme do dalších zemí států Visegrádské čtyřky a máme pro Vás připraveno přes 150 přednášek a besed s lektory, porotci soutěže, zástupci ambasády Izreale i novým velvyslancem Izraele v ČR jeho excelencí Gary Korenem. Neváhejte a přihlašujte se do soutěžě Cemach 2014!

Vyhlášení vítězů cen Cemach 2013

Vyhlášení vítězů cen Cemach 201315. 05. 2013

Včerejší předávání cen Cemach 2013, které se konalo v muzeu památníku Lidice přineslo sedm výherců, kteří pojedou v létě do Izraele:

Pozvánka - Přednáška Judity Matyášové - Sofiina volba po česku

Pozvánka - Přednáška Judity Matyášové - Sofiina volba po česku07. 03. 2013

Dovolte, abychom Vás srdečně pozvali na přednášku novinářky a badatelky Vojenského historického ústavu v Praze Judity Matyášové na téma Sofiina volba po česku, která se uskuteční 21. března od 18 hodin v prostorách Českého centra Praha

INFORMACE PRO SOUTĚŽÍCÍ - základní povinnosti

INFORMACE PRO SOUTĚŽÍCÍ - základní povinnosti26. 11. 2012

Vážení soutěžící,


zde se dozvíte aktuální informace k soutěži - povinnosti, i doporučené aktivity které je třeba jako účastník soutěže splnit a co Vás čeká v rámci soutěže v dalších měsících.

Sympatie západní Evropy k Izraeli se někam vytratily

Sympatie západní Evropy k Izraeli se někam vytratily15. 11. 2012

Izraelský velvyslanec Jaakov Levy hovořil s ČESKOU POZICÍ o protiizraelské náladě ve světě i o tom, že vztah Čechů k jeho zemi je dobrý.

2. ročník projektu poznání novodobého Izraele odstartoval v Lidickém památníku

2. ročník projektu poznání novodobého Izraele odstartoval v Lidickém památníku15. 11. 2012

Podpisem Memoranda o vzájemné spolupráci a úvodními semináři o novodobém Izraeli se rozjel již 2. ročník mezinárodní soutěže pro středoškolskou mládež CEMACH (hebrejsky výhonek, klíč k poznání)


 

Izraelská kultura v listopadu 2012

Izraelská kultura v listopadu 201201. 11. 2012

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!  <<< Celý kulturní program >>>

Přijďte na semináře o novodobém Izraeli do Památníku Lidice a  do Muzea Romské kultury v Brně!

Přijďte na semináře o novodobém Izraeli do Památníku Lidice a do Muzea Romské kultury v Brně!30. 10. 2012

Všichni soutěžící i zájemci, pojďtě se podívat na slavnostní zahájení seminářů CEMACH i další seminární  dny. První seminář již 12. listopadu v 11 hodin v Památníku Lidice! Skladba seminářů vždy obecný přehled o Izraeli + výtvarná / literární / internetová disciplína obsahující základní informace o formátu dané disciplíny.

Izraelská kultura v říjnu 2012

Izraelská kultura v říjnu 201204. 10. 2012

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


<<< Celý kulturní program >>>

Izraelská kultura v září 2012

Izraelská kultura v září 201201. 09. 2012

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


<<< Celý kulturní program >>>

Pojďte se s námi podívat na krásy Izraele očima vítězů zájezdu!

Pojďte se s námi podívat na krásy Izraele očima vítězů zájezdu!13. 08. 2012

Závěrečnou třešničkou prvního ročníku soutěže CEMACH byl bezpochyby zájezd do Izraele, na který se mohli těšit vítězové prvního ročníku soutěže ...

Vítězové soutěže CEMACH se dnes vrátili z Izraele

Vítězové soutěže CEMACH se dnes vrátili z Izraele10. 08. 2012

Vítězové soutěže CEMACH se dnes dopoledne vrátili z poznávacího zájezdu po Izraeli zpátky do České republiky. Jejich postřehy a fotografie budete moci brzy zhlédnout na našich webových stránkách!

Izraelská kultura v srpnu 2012

Izraelská kultura v srpnu 201207. 08. 2012

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


<<< Celý kulturní program >>>

Polovina letních prázdnin je za námi, CEMACH nezahálí!

Polovina letních prázdnin je za námi, CEMACH nezahálí!07. 08. 2012

 Přesně v tuto chvíli si vítězové soutěže CEMACH  plnými doušky vychutnávají poznávacího zájezdu v  Izraeli... více <<<zde>>> .

Harmonogram poznávacího zájezdu do Izraele

Harmonogram poznávacího zájezdu do Izraele15. 06. 2012

Již známe harmonogram poznávacího zájezdu do Izraele. Pojďte se s námi podívat, která místa vítězové soutěže CEMACH navštíví <<zde>> .

Izraelská kultura v červnu 2012

Izraelská kultura v červnu 201215. 06. 2012

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


Celý kulturní program >>>

Ukázky nejlepších prací v soutěži CEMACH

Ukázky nejlepších prací v soutěži CEMACH25. 05. 2012

Pojďme se podívat, jak si se soutěžními projekty poradili vítězové!

"Den D", aneb zakončení souteže CEMACH slavnostním vyhlášením vítězů v Lidické galerii

"Den D", aneb zakončení souteže CEMACH slavnostním vyhlášením vítězů v Lidické galerii23. 05. 2012

Jak byli soutěžící úspěšní? Pojďme se podívat!

Harmonogram slanostního vyhlášení vítězů soutěže CEMACH

Harmonogram slanostního vyhlášení vítězů soutěže CEMACH18. 05. 2012

Srdečně Vás zveme na slavnostní vyhlášení vítězů soutěže CEMACH dne 23.5.2012, které se koná od 11 hodin v zahradách Lidické galerie.


 

Oslavy dne nezávislosti Izraele, Hotel Praha

Oslavy dne nezávislosti Izraele, Hotel Praha14. 05. 2012

Podívejte se s námi, jak probíhalo 64. výročí vyhlášení nezávislosti státu Izrael. Více informací zde >>>.

Známe jména autorů prvních 10-ti nejrychlejších projektů!

Známe jména autorů prvních 10-ti nejrychlejších projektů!11. 05. 2012

                                                                                           
Prvních deset projektů, které obdržíme na info@cemach.cz (literární a internetová disciplína), nebo na adrese Památníku Lidice (výtvarná disciplína), odměníme bezplatnou vstupenkou do objektů Židovského muzea v Praze a Staronové synagogy v Praze s možností jedné osoby jako doprovodu, tedy vstupenka 1+1 zdarma.
www.jewishmuseum.cz, www.kehilaprag.cz/index.php?lang=cs

Izraelská kultura v květnu 2012

Izraelská kultura v květnu 201202. 05. 2012

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


Celý kulturní program >>>

Soutěžící se opravdu snažili!

Soutěžící se opravdu snažili!11. 04. 2012

Musíme pochválit soutěžící, kteří ke včerejší uzávěrce CEMACH zaslali své projekty. Jsou velmi povedené.


Například zde se podívejte na internetový projekt  www.israel.comlu.com (autorem je David Kraváček).


 Hodně štěstí v soutěži Vám přeje CEMACH!

Uzávěrka soutěže CEMACH se blíží!11. 04. 2012

15.4.2012, tedy již za pár dní končí soutěž CEMACH, pošlete své projekty na:  • literární disciplína:text odeslat na: info@cemach.cz

  • internetová disciplína:odkaz poslat na: info@cemach.cz

  • výtvarná disciplína: dílo zaslat poštou na:


Památník Lidice
Tokajická č.p. 152
273 54 LIDICE


 

Izraelská kultura v dubnu 2012

Izraelská kultura v dubnu 201211. 04. 2012

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


Celý kulturní program >>>

Květnové eventy a slavnostní vyhlášení soutěže CEMACH

Květnové eventy a slavnostní vyhlášení soutěže CEMACH04. 04. 2012

2. květen 2012: Vybraní soutěžící budou ke konci měsíce dubna informováni a pozváni na slavnostní událost- oslavy Dne nezávislosti, zrodu Státu Izrael, Hotel Praha.


23.květen 2012: Slavnostní vyhlášení soutěže CEMACH (pro všechny soutěžící), Památník Lidice.

Pilně pracujte, sklidíte ovoce!

Pilně pracujte, sklidíte ovoce!26. 03. 2012

Soutěžícím projektu CEMACH se pomalu krátí doba, kdy mohou odevzdat jednotlivé projekty k hodnocení soutěžní porotou. Do dne 15.4. 2012 je potřeba mít řádně odeslaný projekt, proto nemeškejte!


Aktuální informace naleznete zde.


Hodně štěstí v soutěži vám přeje Tým organizátorů soutěže CEMACH !

Izraelská kultura v březnu 2012

Izraelská kultura v březnu 201219. 03. 2012

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


Celý kulturní program >>>

Tiskové zprávy, aneb co je nového...

Tiskové zprávy, aneb co je nového...13. 03. 2012

 Podívejte se na novinky v soutěži CEMACH!


Podívejte se na pěkné články z  přednášek velvyslance Izraele J.E.Jaakova Levyho o novodobém Izraeli na Česko-anglickém gymnáziu v Českých Budějovicích Střední průmyslové škole strojní a stavební v Táboře. Fotografie zachycující  některé ze seminářů o novodobém Izraeli na jednotlivých středních školách naleznete v závěru tohoto příspěvku.

Nedáváme "Alzheimerovi“  šanci, stihni vše včas!

Nedáváme "Alzheimerovi“ šanci, stihni vše včas!28. 02. 2012

Do 29.2. (PRODLOUŽENO) je poslední šance na vyplnění přihlášky do kreativní soutěže CEMACH, v které můžeš vyhrát zájezd do Izraele a další bezva ceny!

Izraelská kultura v únoru 2012

Izraelská kultura v únoru 201203. 02. 2012

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


Celý kulturní program >>>

Inspirativní browsing

Inspirativní browsing02. 02. 2012

Upozorňujeme na zajímavý web pro mladé: www.nicm.cz, kde naleznete plno užitečných informací!

Soutěžím- co mě čeká a co je třeba udělat?

Soutěžím- co mě čeká a co je třeba udělat?20. 01. 2012

Vážení soutěžící,


zde se dozvíte aktuální informace k soutěži - povinnosti, které je třeba jako účastník soutěže splnit a co Vás čeká v rámci soutěže v dalších měsících.

Návrhy témat k projektům

Návrhy témat k projektům10. 01. 2012

V průběhu ledna 2012 je třeba zaslat návrhy témat Vašich projektů jednotlivým garantům soutěže ke schválení.

Izraelská kultura prosinec 2011- leden 2012

Izraelská kultura prosinec 2011- leden 201230. 12. 2011

 Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!

ONLINE TEST CEMACH

ONLINE TEST CEMACH19. 12. 2011

Od dnešního dne jsme zpřístupnili online test. Tento test by měli vyplnit všichni přihlášení účastníci soutěže. Test obsahuje 30 otázek o variantách a), b), c), d) s odkazem ke zdroji, kde lze nalézt správnou odpověď. Test je nutné vyplnit do 29.února 2012 (prodlouženo) . Přejeme Vám hodně štestí!

Soutěž CEMACH je v plném proudu!

Soutěž CEMACH je v plném proudu!05. 12. 2011

V průběhu listopadu 2011 garanti soutěže Sabina Vieira, Jakub Szántó, Lada Krupková Křesadlová a Kamil Brabec se studenty diskutovali na téma novodobý Izrael. Organizátoři projektu CEMACH připravili pro studenty zajímavé semináře v Lidicích a Brně, včetně webinářů.


 

Soutěž CEMACH odstartovala v listopadu!

Soutěž CEMACH odstartovala v listopadu!04. 11. 2011

Vážení soutěžící, V listopadu se budou konat semináře k odborným disciplínám soutěže, kde budete mít šanci se jednak seznámit s odbornou porotou soutěže a také si nechat přímo od nich zodpovědět Vaše dotazy o Izraeli a k Vaší disciplíně.

Termíny seminářů Cemach jsou vyhlášeny

Termíny seminářů Cemach jsou vyhlášeny01. 11. 2011


Vážení soutěžící v listopadu 2011 bude soutěž Cemach pořádat sérii seminářů o Izraeli a zároveň o odborných disciplínách soutěže, které budou přednášet odborníci z veřejné správy a ze soukromého sektoru na daná témata.


Více informací >>>


Izraelská kultura v listopadu 2011

Izraelská kultura v listopadu 201101. 11. 2011

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


Celý kulturní program >>>

Izraelská kultura v říjnu 2011

Izraelská kultura v říjnu 201114. 10. 2011

Izraelská kultura v České republice žije! Zde je seznam nejvýznamějších kulturních událostí, které se konají v České republice v tomto měsíci. Budeme se těšit na návštěvu!


Celý kulturní program >>>

Ceny soutěže Cemach jsou vyhlášeny: opozdilci mají ještě šanci se přihlásit!

Ceny soutěže Cemach jsou vyhlášeny: opozdilci mají ještě šanci se přihlásit!03. 10. 2011

V současné době skončila první vlna registrace do soutěže CEMACH a byly vyhlášeny hlavní ceny soutěže: tvůrci nejlepších 15 projektů (5 z každé disciplíny) budou oceněni 14 denním poznávacím zájezdem v Izraeli. Vítěz každé disciplíny bude zároveň oceněn čtečkou elektronických knih Kindle 3 3G, druhé místo bude odměněno čtečkou elektronických knih Kindle 3 a třetí místo získá digitální fotoaparát Nikon Coolpix S5100. Soutěžící umístěni do 10 místa obdrží Ipod Shuffle.

CEMACH se rozjíždí se začátkem školního roku

CEMACH se rozjíždí se začátkem školního roku01. 09. 2011

Začátek školního roku bude pro studenty středních škol také ve znamení výzvy k účasti do celostátního projektu soutěže CEMACH. Ředitelé středních škol v České republice obdrželi pro studenty svých škol pozvánky do soutěže, která má české mládeži přiblížit novodobý Izrael.


1. září 2011 oslovili organizátoři akce 1 989 středních škol v České republice.

Podpis memoranda odstartoval soutěž CEMACH

Podpis memoranda odstartoval soutěž CEMACH31. 08. 2011

Dne 3. srpna 2011 proběhl v Růžovém sadu Památníku Lidice slavnostní akt podpisu MEMORANDA o vzájemné spolupráci uzavřené mezi Velvyslanectvím Státu Izrael, Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou a Památníkem Lidice.