Poznej moderní Izrael
Czech English

Přidejte si nás na facebook!

Izraelská kultura v dubnu 2012

11. 04. 2012

IZRAELSKÝ DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR MORAN A PUERI GAUDENTES

12. dubna 2012, 19:00, Španělská synagoga, Praha

13. dubna 2012, 19:30, Koncertní sál Pražské konzervatoře

V návaznosti na koncertní turné českého chlapeckého sboru Pueri Gaudentes v Izraeli v roce 2011 přijíždí v dubnu do Prahy izraelský dětský pěvecký sbor Moran. V minulém roce v  Izraeli oba sbory několikrát vystoupily se společně nastudovanou dětskou operou Brundibár. V Praze se tentokrát sbory představí v rámci samostatných písňových pásem, Moran pod taktovkou umělecké vedoucí Naomi Faran, Pueri Gaudentes se sbormistry Zdenou Součkovou a Liborem Sládkem.

 www.moran-choir.co.il / www.pueri.cz/uvod.htm

 

 

KAREN MALKA A SHAY HAMANI

22. dubna 2012, 21:00, klub Jazz Time, Praha

KAREN MALKA A SHAY HAMANIKaren Malka patří k předním interpretům soulu, R&B a jazzu v Izraeli. Formální hudební vzdělání začala získávat v devatenácti letech na hudebních školách u různých pedagogů, ale říká, že nejvíce se naučila od muzikantů, s nimiž v průběhu doby pracovala. V roce 2000 se stala členkou světově proslulé izraelské skupiny TARARAM jako hráčka na bicí, zpěvačka a tanečnice a během tří let s ní procestovala svět. Od roku 2003 do roku 2005 vytvořila Karen svou vlastní kapelu The Karen Malka Project.

Během let spolupracovala Karen Malka s mnoha předními izraelskými hudebníky, například s Idanem Reichelem, Dani Sandersonem, s kapelou Kaveret, Metropolin, Idan K and the Movement of Rhythm, funkovou kapelou Arie Volnitze (na mezinárodním jazzovém festivalu Red Sea v Eilatu v roce 2005) a mnoha a mnoha dalšími. V roce 2008 se přidala ke kapele Avishaie Cohena Eastern Unit, která je považována za jeden z nejzajímavějších a nejúspěšnějších jazzových souborů současné doby. Kromě toho, že Karen s Avishaiem cestuje po celém světě, můžeme ji slyšet i na jeho nahrávkách.

Karen Malka vydala v roce 2010 vlastní sólové album Lady of the forest.

 www.karenmalka.com / www.jmw.cz

 

 

AVISHAI COHEN – JAZZFESTBRNO 2012

26. dubna 2012, 19:30, Babycentrum, Brno

AVISHAI COHEN – JAZZFESTBRNO 2012Avishai Cohen, hudebník, jenž bývá nazýván vizionářem světového měřítka a který byl v časopise Bass Player zařazen mezi stovku nejvlivnějších basistů 20. století, se chlubí enormním množstvím úspěchů na hudebním poli především jako leader a vynikající performer.

Svůj multitalent projevuje Cohen nejen jako energický sólista, melodický skladatel a dnes i zpěvák, ale promítá jej především do hry svého tria. Cohen se sice před časem vrátil do Izraele, ale jeho hudebně cestovatelské aktivity jej neopouští a na turné vyráží velmi často. Jeho kapelu tvoří mistři svých nástrojů, kteří neohroženě proplétají nejrůznější vrstvy rytmů či hudebních vlivů.

Jeho podzimní turné bylo velmi dlouho dopředu vyprodáno ve všech destinací včetně Prahy, kde museli pořadatelé pro obrovský zájem dokonce přidat koncert. Všem, kteří podzimní turné nestihli, se tak nabízí další šance…

 www.avishaimusic.com / www.jazzfestbrno.cz/2012/01/avishai-cohen

 

 

ANIFEST

26. dubna – 1. května 2012, Teplice

ANIFEST Hlavním tématem 11. ročníku Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest 2012, který se odehraje od 26. dubna do 1. května 2012, je magie filmové loutky v souvislosti s oslavou stého výročí narození Jiřího Trnky. Festival se v rámci filmového programu zaměří také na loutkovou animaci. Nefilmový doprovodný program přinese několik tématicky spřízněných přednášek a workshopů na téma loutka, její stavba, výroba i rozpohybování, zkrátka její život v jednadvacátém století.

V soutěžní kategorii budou uvedeny dva izraelské filmy Peacemaker Mac v režii Yotama Cohena a Black Swan, který na festival přijede osobně představit režisér Guy Harlap.

  Peacemaker Mac – The Island of Dispute/Mírotvorce Mac – ostrov hádek, režie Yotam Cohen/ Izrael 2011 – projekce 28. 4. v 11:30 a 1. 5. ve 13:00, DK- Estrádní sál

 Black Swan, režie Guy Harlap/Izrael 2010 – projekce 28. 4. ve 22:00 a 1. 5. v 18:00, DK-Kino Květen

 www.anifest.cz / http://guyharlap.com