Poznej moderní Izrael
Czech English

Přidejte si nás na facebook!

Izraelská kultura v srpnu 2012

07. 08. 2012

Divadelní spolek Kroměříž - HADAR GALRON: "MIKVE"

2. srpna 2012, 21:00, Festival Šamajim, Zadní synagoga, Třebíč

9. srpna 2012, 16:30 a 20:30, Festival Jiráskův Hronov, Jiráskovo divadlo, Hronov

Divadelní hra izraelské dramatičky Hadar Galron Mikve líčí osudy a střet různých přístupů k víře a životu ortodoxních žen scházejících se v prostoru rituální lázně, kde se pravidelně očišťují.

Hra bude v srpnu uvedena v podání Divadelního spolku Kroměříž a v překladu Ester Žantovské v rámci festivalu Židovské kultury Šamajim v Třebíči, a následně také v programu letošního již 82. ročníku festivalu Jiráskův Hronov.

 http://divadlokm.cz / www.samajim.cz / www.jiraskuvhronov.cz

 

YAEL RASOOLY

11. srpna 2012, 21:00, Orchestrión Petra Píši – Tango v Telči

13. srpna 2012, 21:00, představení "PAPER CUT" - Divadlo Bratří Formanů v Telči

YAEL RASOOLY Všestranně nadaná izraelská zpěvačka, herečka a loutkařka Yael Rasooly se po úspěšném červnovém hostování v rámci festivalu Skupova Plzeň a na lodi Tajemství Bratří Formanů v Praze vrací do České republiky. Tentokrát zavítá do Telče!

Yael Rasooly nejprve vystoupí v sobotu 11. srpna v novém originálním projektu Petra Píši ORCHESTRIÓN, který bude uveden na náměstí v Telči. V rámci večera vystoupí také swingový orchestr Zatrestband, který roztančí obecenstvo na náměstí v duchu tradiční Tančírny Třešť.

V pondělí 13. srpna se Yael přesune do divadelního stanu Bratří Formanů, kde se diváci mohou těšit na její mimořádně vtipné, vynalézavé a v mnoha zemích oceňované představení Paper Cut.

Sólový projekt Yael Rasooly odhaluje posedlosti a nebezpečí romantických fantazií pomocí papírových výstřižků. Osamělá sekretářka si zpestřuje svou šedou každodennost tím, že přivádí k životu černobílé fotografie ze starých filmových časopisů. Jazyk černobílého biografu je převáděn do světa zastaralých“ technologií v podobě papírových výstřižků a divadla objektů a vytváří napětí, které je absurdní, bolestivé a zároveň humorné.

 www.yaelrasooly.com / www.tancirnatrest.cz / http://formanstheatre.cz

 

 TYP a DJ TAMI BILBRING – Hudební festival Prague Pride

18. srpna 2012, 15:30 – 22:00, Střelecký ostrov, Praha

TYP a DJ TAMI BILBRING Letošní druhý ročník Prague Pride, který se koná v Praze od 13. do 19. srpna, nabídne pestrou paletu nejrůznějších aktivit od koncertů, přes debaty nad současnými společenskými problémy, výstavy, až po divadelní představení a další kulturní akce, jejichž společným cílem je prezentovat LGBTQ kulturu v plných barvách. Tomu také odpovídá slogan Dáme barvy dohromady“ zastřešující hlavní téma Prague Pride 2012.

Nejvíce navštívenou součástí Prague Pride bude jistě průvod hrdosti v sobotu 18. srpna 2012, který vyjde ve 13.00 hodin z Václavského náměstí a povede na Střelecký ostrov, kde bude následovat hudební festival za účasti českých i zahraničních interpretů včetně izraelské kapely TYP nebo DJky Tami Bilbring. V rámci doprovodného programu Transgender Me 2012 vystoupí v ON klubu také izraelská zpěvačka Ziona Patriot a Nikka Bukaee.

www.praguepride.com

 

TYP – The Young Professionals

Kapelu vytvořili dva přední umělci izraelské hudební scény – Ivri Lider a Johnny Goldstein, kteří se chápou takto: Jsme mladí profesionálové. Vytváříme něco nového, co je vždy založeno na něčem, co už tady bylo. Prostřednictvím zvuku, slova, obrazu a vizuálních materiálů se snažíme komunikovat s vámi, s jinými, sami se sebou. TYP je novým druhem kapely, spojujícím hudbu s dalšími druhy umění – Net Art, Design, Video atd.“  Jejich hudba je směsí popu a elektro, někdy temná, někdy optimistická.

 www.typband.com

 

FRESH FILM FEST – Mezinárodní festival studentských filmů a debutů

29. srpna – 2. září, 2012, Praha

 FRESH FILM FEST Ve středu 29. srpna začíná 9. ročník mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest. Festival je přehlídkou současné školní a debutové filmové produkce a každoročně v rámci svého pětidenního programu hostí řadu profesionálních produktů a vzdělávacích programů. Fresh Film Fest ve svém programu prezentuje hranou, dokumentární, animovanou tvorbu a nová média. V průběhu festivalu se tradičně představí kolem 150 filmů z celého světa, z nichž téměř třetina bude uvedena v oficiálních soutěžních sekcích.

Mezi porotce festivalu letos zasedne izraelská umělkyně Keren Cytter a diváci se mohou těšit také na 5 krátkých animovaných snímků absolventů prestižní izraelské filmové školy Bezalel, které budou uvedeny v soutěžní sekci Theatre Optique.

  FRESH FILM FEST  FRESH FILM FEST

Natalie Bettelheim, Sharon Michaeli: Výkřik/Howl – Izrael/2011/6.45min

Sivan Kidron: Plejtvák obrovský/Blue WhaleIzrael/2011/6.30min

Omer Ben David: Na památku/For the Remainder – Izrael/2011/6.15min

Natalie David Esphaniter: Tichá voda/Still WaterIzrael/2011/5.15min

Yishay Shemesh: Muž a zvíře/Man and BeastIzrael/2011/6.45min

 www.freshfilmfest.net