Poznej moderní Izrael
Czech English

Přidejte si nás na facebook!

Oslavy dne nezávislosti Izraele, Hotel Praha

14. 05. 2012

Vybraní soutěžící byli pozváni na slavnostní událost, která se konala 2. května - oslavy Dne nezávislosti, zrodu Státu Izrael, kde bylo přítomno velké množství hostů ze všech okruhů veřejného života. Soutěžící měli příležitost setkat se s vrcholnými českými politiky, diplomaty, přeživšími, zástupci židovské obce, představiteli kulturních institucí, zástupci médií a dalšími. Soutěžícím byl rovněž dán prostor, aby se podělili o své zkušenosti se souteží CEMACH.

Místo: Hotel Praha, Sušická 20, Praha 6, 166 35, www.htlpraha.cz

 Z řad studentů CEMACH se události - oslav Dne nezávislosti Izraele v Hotelu Praha zúčastnili vybraní studenti z Prahy a okolí:  Kateřina Strádalová (VOŠ, SOŠP a Gymnázium, Evropská, Praha), Kryštof Houdek (Gymnázium Postupická, Praha), Karolína Šimáčková (Gymnázium Kladno), Marie Tučková (Střední průmyslová škola grafická, Praha), Matouš Plaňanský (Gymnázium Nymburk), Adéla Havelková (Gymnázium Nymburk), a Lucie Svobodová (Gymnázium Nymburk) v doprovodu paní  profesorky PaedDr.Vladimíry Sedlaté z Gymnázia Nymburk, a dále také paní zástupkyně ředitele SPŠ Tábor Mgr.Libuše Trávníčková. Paní profesorka Sedlatá se k soutěži CEMACH vyjádřila: "Znovu se potvrdilo nesčetněkrát opakované rčení, že „právě cesta je cíl“. Na začátku, zhruba v polovině ledna, byla soutěž CEMACH pro studenty „jen zase jednou byť zajímavou výzvou“, tak jak už soutěže bývají a mnozí ve skrytu duše mysleli na úspěch a zatoužili po vítězství. Současný Izrael – kultura, věda, umění se staly náměty jednotlivých projektů. Uplynuly čtyři měsíce, naplněné hledáním, přemýšlením, tvořením a hlavně poznáváním. Výzva CEMACH dovedla účastníky soutěže ke spoustě informací o objevech, vynálezech, úspěších, osobnostech, které utvářejí mnohdy opravdu obdivuhodný obraz současného Izraele.
 Ráda bych poděkovala paní Balurovové a panu Čírtkovi za výbornou organizaci projektu CEMACH. Za studenty připojuji též poděkování za možnost zúčastnit se slavnosti u příležitosti 64.výročí vyhlášení nezávislosti Izraele a za možnost setkání s panem Yaakovem Levym, izraelským velvyslancem v Praze.

Věřím, že další ročníky tohoto projektu budou stejně vydařené.

S pozdravem PaedDr. Vladimíra Sedlatá, Gymnázium v Nymburce "

Děkujeme studentům za účast a pevně věříme, že si slavnostní večer náležitě užili.

(Na konci stránky naleznete několik fotografií z oslav Dne nezávislosti Izraele.)

Informace také na: http://www.cemach.cz/news/kvetnove-eventy-a-slavnostni-vyhlaseni-souteze-cemach