Poznej moderní Izrael
Czech English

Přidejte si nás na facebook!

Polovina letních prázdnin je za námi, CEMACH nezahálí!

Polovina letních prázdnin je za námi, CEMACH nezahálí!

07. 08. 2012

Polovina letních prázdnin je za námi, CEMACH nezahálí!

 Přesně v tuto chvíli si vítězové soutěže CEMACH  plnými doušky vychutnávají poznávacího zájezdu v  Izraeli. Zároveň také pomalu, ale jistě chystáme druhý ročník soutěže CEMACH, který bude obohacen hned o několik novinek. Soutěž CEMACH se například zaměří na profesory se zájmem o Izrael, pro které budou představeny různorodé benefity, dále je v plánu expanze soutěže na Slovensko, i  doprovodná putovní výtvarná výstava ve spojení s oblíbenými besedami na středních školách.

Čtěte také

Tisková zpráva                                            

Praha  8. srpna 2012

 

Vítězové vzdělávací soutěže CEMACH jsou v Izraeli

Vítězové vzdělávací soutěže CEMACH jsou v tuto chvíli na týdenním poznávacím zájezdu v Izraeli. Po jejích krásách doprovází studenty zkušený český pedagog z Česko-anglického gymnázia v Českých Budějovicích, průvodkyně Dalia Weber a další ministerstvem najatí průvodci.

První ročník vzdělávací soutěže CEMACH vrcholí. Posledním bodem v jejím harmonogramu je poznávací zájezd do Izraele pro sedm soutěžících studentů z celé České republiky. Zájezd je organizován ve spolupráci s  Velvyslanectvím Státu Izrael v Praze. Účastníci zájezdu postupně navštíví nejznámější místa Izraele. Mgr. Petr Klier, profesor dějepisu z  Česko - anglického gymnázia v Českých Budějovicích, který je i zároveň v roli pedagogického dohledu se s námi podělil o atmosféru panující na zájezdu: “Všem se nám v Izraeli moc líbí, poznávací zájezd se ubírá směrem od Jeruzaléma na sever. Zatím jsme projeli Jeruzalém, pevnost Masadu u Mrtvého moře, údolím Jordánu, přes Golany, do vojenské základny na libanonských hranicích, Kibuc u Galilejského jezera a dnes přes drúzkou vesnici do Haify. Průvodkyně je původem Češka, Dalia Weber a kromě ní nás provádí i mladí, ministerstvem najatí průvodci.“ Jeho Excelence, velvyslanec Státu Izrael v ČR Yaacov Levy k zájezdu řekl: „Cesta vítězů soutěže Cemach do Izraele je vyvrcholením každého ročníku soutěže. Obklopeni krásami země mohou účastníci zblízka a bezprostředně poznat její každodenní pestrý a různorodý život. Doufáme, že i vítězové ročníku 2013 budou mít příležitost prožít podobný zážitek na vlastní kůži.“

Soutěžící prvního ročníku se mohou těšit i na druhý ročník soutěže, který přinese několik novinek: v rámci vzdělávacích besed o moderním Izraeli bude organizována i doprovodná putovní výstava s výtvarnými díly z prvního ročníku soutěže. Pro svůj úspěch v České republice je plánováno soutěž CEMACH rozšířit i na Slovensko a v neposlední řadě se také plánuje větší zaměření na vyučující a vytvoření komunitu profesorů, kteří jsou pro nás v komunikaci se soutěžícímu klíčoví.

Soutěž CEMACH je vyhlašována pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a s podporou Ministerstva kultury. Soutěž vyhlašuje Česko-izraelská smíšená obchodní komora ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR a Památníkem Lidice.

 

Aktuální informace naleznete na www.cemach.cz.

Kontakt na Tým organizátorů soutěže CEMACH a potvrzení účasti:

Telefon:  +420 225 113 361, email: info@cemach.cz

 

Váš CEMACH