Poznej moderní Izrael
Czech Hungarian Slovak English Israeli Polish German

Přidejte si nás na facebook!

VI. ročník projektu CEMACH již má své vítěze

22. 05. 2017

Dne 18. května 2017 proběhl v rezidenci izraelského velvyslance J. E. Daniela Merona slavnostní ceremoniál předávání cen výhercům vzdělávací soutěže CEMACH, jejímž vyhlašovatelem je, společně s Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR, Česko-izraelská smíšená obchodní komora. Letos se konal již VI. ročník tohoto projektu, ve kterém studenti středních škol soutěžili o zájezd do Izraele. Další výherci obdrželi věcné ceny.

Slavnostního ceremoniálu se účastnili učitelé a s nimi několik desítek studentů středních škol. Ti nejlepší si z rukou izraelského velvyslance, J. E. Daniela Merona, převzali hodnotné ceny. Sedm z nich se může těšit na poznávací zájezd do Izraele.

Soutěžilo se ve třech disciplínách, a to v literární, výtvarné a internetové. V literární disciplíně zvítězila Andrea Podskalská z Brna s dílem „Voda – poklad, který není zadarmo“. Nejvyšší ocenění ve výtvarné disciplíně získal Filip Koukal z Prahy za dílo „Jarní oblek“. Ondřej Sloup, též z Prahy, vyhrál se svou webovou stránkou „Welcome to Israel“ disciplínu internetovou.

Primárním účelem vzdělávací soutěže CEMACH je seznámit studenty se současným Izraelem jako moderním, úspěšným a demokratickým státem atraktivním pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. Děje se tak prostřednictvím přednášek a besed na středních školách, kterých se každoročně účastní více než 5 tisíc studentů. Ti mají zároveň možnost přihlásit se do soutěže a odevzdat dílo v některé z disciplín. Díky zpracovávání se pak sami dovídají nové informace o Izraeli.