Poznej moderní Izrael
Czech Hungarian Slovak English Israeli Polish German

Přidejte si nás na facebook!

O projektu

Projekt CEMACH je kreativní soutěž v poznávání moderního státu Izrael určená studentům středních a vyšších odborných škol a univerzit třetího věku v České republice, Izraeli, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. 

Hlavním cílem soutěže je seznámit studenty se současným Izraelem jako zemí zajímavou pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. Soutěžící díky projektu získávají dovednosti užitečné pro další studium i pro život (například: samostatnost,  komunikační dovednosti, vyhledávání informací).

Svá díla zpracovávají studenti středních, vyšších odborných škol a Univerzit třetího věku ve třech disciplínách:

 Termín pro odeslání soutěžních prací a vyplnění formuláře pro odevzdání projektu je do 31. 3. 2018

Ceny

1. místo - 7x

Hlavní cenou je poznávací zájezd do Izraele za doprovodu vybraných pedagogů a průvodců v době letních prázdnin. Fotografie ze zájezdů si můžete prohlédnout v sekci předešlých ročníků.

Zájezdu se zúčastní 7 soutěžících, z každé disciplíny minimálně dva, sedmý získává tzv. "Divokou kartu poroty".

2. místo - 3x

tablet

3. místo - 3x

elektronická čtečka knih

4. - 10. místo - 17x

powerbanka

 

Porota soutěže CEMACH

Odborný garant soutěže

Sabina Vieira

Kontakt: Sabina.Vieira@cemach.cz

 Sabina Vieira

Sabina Vieira se narodila v roce 1978 v Praze. Vystudovala mezinárodní vztahy a americká studia na Fakultě sociálních věd UK. Již v průběhu studií se zaměřovala na oblast Blízkého východu a politiku USA v oblasti. V letech 2003-2004 získala stipendium organizace Rotary International a problematiku dále studovala na Americké univerzitě v Bejrútu, Libanonu.  Od roku 2005 pracuje na Ministerstvu obrany České republiky.

Sabina Vieira je doktorandkou na Katedře mezinárodních vztahů FSV UK. V minulých letech se podílela na výuce semináře Globální terorismus a dalších kurzů na FSV UK, přednášela na Iraqi Defence College a opakovaně vystupuje na různých akademických a expertních konferencích k problematice Blízkého východu a Střední Asie.

 

 

 

Garant literární soutěže

Jakub Szántó

Kontakt: jakub.szanto@gmail.com 

  Jakub SzántóJakub Szantó se narodil v roce 1977. Vystudoval fakultu sociálních věd Karlovy univerzity a Central European University v Budapešti. Má doktorát z moderních dějin. Jako novinář se specializuje se na Blízký východ a Afriku. Má za sebou desítky reportáží z oblastí válečných konfliktů a teroristických útoků (Izrael, Gaza, Západní břeh, Irák, Sýrie, Libye, Egypt, Jordánsko, Afghánistán, Gruzie, Rusko, Ukrajina apod.). Za zpravodajství z revoluce v Kyjevě obdržel Novinářskou cenu. Mezi lety 1999 a 2006 pracoval jako blízkovýchodní reportér TV NOVA. Od roku 2006 působí v zahraniční redakci České televize, od roku 2013 jako její stálý zpravodaj na Blízkém východě. Počínaje rokem 2003 publikuje v českém tisku - jako v časopisu Reflex nebo magazínu Lidových novin.

 

 

 

 

 

Garant výtvarné soutěže

Lada Krupková Křesadlová

Kontakt: studio@kresadlovakrupka.com

 

 

Ladu Krupkovou Křesadlovou ovlivnil za studií na vysoké škole sochař Jiří Seifert a další umělci, se kterými se přátelil, především Adriena Šimotová, Stanislav Kolíbal a architekti Ivana a Jan Bendovi. V počátcích své tvorby, v období hledání, se fotografka zabývala inscenovanou fotografií (cyklus Zrcadlení, Things), později sociálně laděným dokumentem (Okno, kde bydlí, Berlin) a portréty neznámých i známých lidí. Dnes se věnuje svému studiu, kde praktikuje výuku a tvorbu fotografie, grafického designu, pedagogické a lektorské činnosti. 

 

 

 

 

 

 

Garant internetové soutěže

Giuliano Giannetti

Kontakt: internet@cemach.cz

Společnost: 4doc.cz

Giuliano Giannetti

 

 

Giuliano Giannetti se narodil v roce 1983. Vystudoval Univerzitu Karlovu, obor Politologie. V letech 2008 až 2010 působil na Ministerstvu obrany České republiky, kde se zabýval komunikačními strategiemi, informačními operacemi a konkrétně kybernetickou obranou. Jako národní rozhodčí řídil první české zastoupení na cvičení kybernetické obrany Severoatlantické aliance. Do začátku roku 2014 pracoval jako account manager v PP Partners Prague a dnes spravuje svou vlastní firmu 4.doc, která se zabývá řešením procesních záležitostí ve firmách.