Poznej moderní Izrael
Czech English

Přidejte si nás na facebook!

O projektu

Projekt CEMACH je kreativní soutěž v poznávání moderního státu Izrael určená studentům středních a vyšších odborných škol a univerzit třetího věku v České republice, Izraeli, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku.

Hlavním cílem soutěže je seznámit studenty se současným Izraelem jako zemí zajímavou pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. Soutěžící díky projektu získávají dovednosti užitečné pro další studium i pro život (například: samostatnost,  komunikační dovednosti, vyhledávání informací).

Svá díla zpracovávají studenti středních a vyšších odborných škol ve dvou disciplínách:

 

Termín pro odeslání soutěžních prací a vyplnění formuláře pro odevzdání projektu je do 15. 4. 2023

Ceny

Hlavní cenou je poznávací zájezd do Izraele v době letních prázdnin. Fotografie ze zájezdů si můžete prohlédnout v sekci předešlých ročníků.

 

Porota soutěže CEMACH

Garant výtvarné soutěže

Lada Krupková Křesadlová

Kontakt: studio@kresadlovakrupka.com

Ladu Krupkovou Křesadlovou ovlivnil za studií na vysoké škole sochař Jiří Seifert a další umělci, se kterými se přátelil, především Adriena Šimotová, Stanislav Kolíbal a architekti Ivana a Jan Bendovi. V počátcích své tvorby, v období hledání, se fotografka zabývala inscenovanou fotografií (cyklus Zrcadlení, Things), později sociálně laděným dokumentem (Okno, kde bydlí, Berlin) a portréty neznámých i známých lidí. Dnes se věnuje svému studiu, kde praktikuje výuku a tvorbu fotografie, grafického designu, pedagogické a lektorské činnosti.

Garant literární disciplíny

Radek Hejret

Kontakt: Radek.Hejret@seznam.cz

Společnost: ICEJ

Působí v rámci celé republiky a od počátku projektu Světlo paměti absolvoval již stovky přednášek a besed s pamětníky. V roce 2016 oslovil na svých programech primární prevence 5997 žáků základních a středních škol v 39 českých a slovenských městech.

Také organizuje přednášky a besedy pro veřejnost ve spolupráci s církvemi, židovskými obcemi, městskými knihovnami a muzei a U3V.