Poznej moderní Izrael
Czech Hungarian Slovak English Israeli Polish German

Přidejte si nás na facebook!

O projektu

Projekt CEMACH je kreativní soutěž v poznávání moderního státu Izrael určená studentům středních a vyšších odborných škol a univerzit třetího věku v České republice, Izraeli, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku.

Hlavním cílem soutěže je seznámit studenty se současným Izraelem jako zemí zajímavou pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. Soutěžící díky projektu získávají dovednosti užitečné pro další studium i pro život (například: samostatnost,  komunikační dovednosti, vyhledávání informací).

Svá díla zpracovávají studenti středních, vyšších odborných škol a Univerzit třetího věku ve třech disciplínách:

 

Termín pro odeslání soutěžních prací a vyplnění formuláře pro odevzdání projektu je do 15. 4. 2020

Ceny

1. místo - 7x

Hlavní cenou je poznávací zájezd do Izraele za doprovodu vybraných pedagogů a průvodců v době letních prázdnin. Fotografie ze zájezdů si můžete prohlédnout v sekci předešlých ročníků.

Zájezdu se zúčastní 7 soutěžících, z každé disciplíny minimálně dva, sedmý získává tzv. "Divokou kartu poroty".

2. místo - 3x

tablet

3. místo - 3x

elektronická čtečka knih

4. - 10. místo - 17x

powerbanka

 

 

Porota soutěže CEMACH

Garant výtvarné soutěže

Lada Krupková Křesadlová

Kontakt: studio@kresadlovakrupka.com

 

 

Ladu Krupkovou Křesadlovou ovlivnil za studií na vysoké škole sochař Jiří Seifert a další umělci, se kterými se přátelil, především Adriena Šimotová, Stanislav Kolíbal a architekti Ivana a Jan Bendovi. V počátcích své tvorby, v období hledání, se fotografka zabývala inscenovanou fotografií (cyklus Zrcadlení, Things), později sociálně laděným dokumentem (Okno, kde bydlí, Berlin) a portréty neznámých i známých lidí. Dnes se věnuje svému studiu, kde praktikuje výuku a tvorbu fotografie, grafického designu, pedagogické a lektorské činnosti.

 

 

 

 

 

 

 

Garant internetové disciplíny

Hana Kuželková

Kontakt: internet@cemach.cz

Společnost: Nemocnice na Bulovce


 

Hana Kuželková se narodila v roce 1980. V roce 1999 vystudovala gymnázium v Praze. Následně po ukončení střední školy vycestovala do Německa, kde strávila jeden rok v Hamburku. Po návratu spolupracovala na mezinárodní projektu "Europas Mitte um 1000" a poté nastoupila na Univerzitu Karlovu, kde v roce 2009 úspěšně završila magisterské studium na Ped F UK. V současnosti pracuje jako vedoucí projektů IT v Nemocnici na Bulovce. Zároveň dálkově studuje školský management a ve volném čase se věnuje cestování a kanoistice.

 

Garant literární disciplíny

Radek Hejret

Kontakt: Radek.Hejret@seznam.cz

Společnost: ICEJ

Působí v rámci celé republiky a od počátku projektu Světlo paměti absolvoval již stovky přednášek a besed s pamětníky. V roce 2016 oslovil na svých programech primární prevence 5997 žáků základních a středních škol v 39 českých a slovenských městech.

Také organizuje přednášky a besedy pro veřejnost ve spolupráci s církvemi, židovskými obcemi, městskými knihovnami a muzei a U3V.