Poznej moderní Izrael
Czech Hungarian Slovak English Israeli Polish German

Přidejte si nás na facebook!

O projektu

Projekt CEMACH je kreativní soutěž v poznávání moderního státu Izrael určená studentům středních a vyšších odborných škol a univerzit třetího věku v České republice, Izraeli, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. 

Hlavním cílem soutěže je seznámit studenty se současným Izraelem jako zemí zajímavou pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. Soutěžící díky projektu získávají dovednosti užitečné pro další studium i pro život (například: samostatnost,  komunikační dovednosti, vyhledávání informací).

Svá díla zpracovávají studenti středních, vyšších odborných škol a Univerzit třetího věku ve třech disciplínách:

 Termín pro odeslání soutěžních prací a vyplnění formuláře pro odevzdání projektu je do 15. 4. 2019

Ceny

1. místo - 7x

Hlavní cenou je poznávací zájezd do Izraele za doprovodu vybraných pedagogů a průvodců v době letních prázdnin. Fotografie ze zájezdů si můžete prohlédnout v sekci předešlých ročníků.

Zájezdu se zúčastní 7 soutěžících, z každé disciplíny minimálně dva, sedmý získává tzv. "Divokou kartu poroty".

2. místo - 3x

tablet

3. místo - 3x

elektronická čtečka knih

4. - 10. místo - 17x

powerbanka

 

Porota soutěže CEMACH

Garant výtvarné soutěže

Lada Krupková Křesadlová

Kontakt: studio@kresadlovakrupka.com

 

 

Ladu Krupkovou Křesadlovou ovlivnil za studií na vysoké škole sochař Jiří Seifert a další umělci, se kterými se přátelil, především Adriena Šimotová, Stanislav Kolíbal a architekti Ivana a Jan Bendovi. V počátcích své tvorby, v období hledání, se fotografka zabývala inscenovanou fotografií (cyklus Zrcadlení, Things), později sociálně laděným dokumentem (Okno, kde bydlí, Berlin) a portréty neznámých i známých lidí. Dnes se věnuje svému studiu, kde praktikuje výuku a tvorbu fotografie, grafického designu, pedagogické a lektorské činnosti. 

 

 

 

 

Garant internetové soutěže

Giuliano Giannetti

Kontakt: internet@cemach.cz

Společnost: ReVolt.cz

Giuliano Giannetti

 

 

Giuliano Giannetti se narodil v roce 1983. Vystudoval Univerzitu Karlovu, obor Politologie. V letech 2008 až 2010 působil na Ministerstvu obrany České republiky, kde se zabýval komunikačními strategiemi, informačními operacemi a konkrétně kybernetickou obranou. Jako národní rozhodčí řídil první české zastoupení na cvičení kybernetické obrany Severoatlantické aliance. Do začátku roku 2014 pracoval jako account manager v PP Partners Prague a dnes spravuje svou vlastní firmu 4.doc, která se zabývá řešením procesních záležitostí ve firmách.

 

 

 

 

Garant literární disciplíny

Radek Hejret

Kontakt: Radek.Hejret@seznam.cz 

Společnost: ICEJ

Působí v rámci celé republiky a od počátku projektu Světlo paměti absolvoval již stovky přednášek a besed s pamětníky. V roce 2016 oslovil na svých programech primární prevence 5997 žáků základních a středních škol v 39 českých a slovenských městech.

Také organizuje přednášky a besedy pro veřejnost ve spolupráci s církvemi, židovskými obcemi, městskými knihovnami a muzei a U3V.