Wiem nowoczesne Izraela
Czech Hungarian Slovak English Israeli Polish German

Facebook us!

Pilawa Górna - Cemach 2014

Pilawa Górna - Cemach 2014

17. 03. 2014

Nasza szkoła przystąpiła do projektu Cemach (z hebr. klucz do wiedzy), którego inicjatorem jest ambasada izraelska, a współrealizatorem firma z Pragi. Projekt ten jest skierowany do uczniów z grupy krajów Wyszehradzkich i ma on na celu pokazać państwo Izrael jako atrakcyjny kraj do podróżowania, edukacji, kultury i biznesu. Jest on głównie przeznaczony dla uczniów szkół średnich, ale mogą w nim też brać udział chętne dzieci ze szkół podstawowych.

Połączony jest on z konkursem, w którym uczniowie m.in.z naszej szkoły będą brać udział. Konkurs dotyczy tematów związanych z nowoczesnym państwem Izrael i podzielony jest na 3 dyscypliny :literaturę, sztukę i tworzenie strony www. Główną nagrodą dla zwycięzcy jest ekskluzywna tygodniowa wycieczka do Izraela w okresie wakacyjnym. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma Apple IPAD, trzeciego - e-ksiażka Kindle, zaś osoby, które osiągną miejsca od czwartego do dziesiątego otrzymają odtwarzacze mp3 iPod Shuffle. W ostatni piątek (07.03.2014) mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole czeskich przedstawicieli CEMACHu, którymi byli Tomáš Mottl i Giuliano Giannetti. Po przywitaniu się z Paniami Dyrektor oraz zgromadzonymi nauczycielami i uczniami, goście zaprezentowali multimedialny pokaz na temat nowoczesnego państwa Izrael, a później na temat drukowania rozmaitych przedmiotów w technologii 3D (np. pokrowca na telefon komórkowy z logo CEMACHu). Po zakończeniu spotkania z uczniami, goście z Pragi odbyli jeszcze krótką rozmowę z Panią Dyrektor i podziękowawszy za miłe przyjęcie, ok. godz. 13:30 odjechali do Czech. Termin realizacji projektu upływa 15 kwietnia, a chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie (z klas 4-6) zapraszamy do p. J. Nowickiej i p. T.Borkowskiego, którzy postarają się pomóc wszystkim zainteresowanym uczniom. Więcej informacji na stronie www.cemach.cz/pl 

 


Koordynator konkursu

Joanna Nowicka