Poznaj moderný Izrael
Czech Hungarian Slovak English Israeli Polish German

Facebook us!

Novinky

Pět izraelských startupů, které byste v roce 2016 neměli minout18. 12. 2015

Izrael vzhledem k nedostatku přírodních surovin vyvinul unikátní definici k inovaci: vytvořit hodnotu z ničeho. Právě toto je cílem více než 6000 startupů, které momentálně operují na území Izraele a usilují o to se stát dalším „jednorožcem” tj. společností, která během 5 - 10 let znásobí svoji hodnotu z nuly na miliardy dolarů. 

JAK SE STÁT ŠAMPIÓNEM a užít si soutěžní klání18. 12. 2015

Jakkoli si ušlechtile (a pravdivě) můžeme při zapojení se do soutěžního klání říkat, že nejdůležitější je zúčastnit se, každého bezpochyby do velké míry motivuje možnost úspěchu. Nejinak je tomu i v soutěži Cemach – zde je prestiž spojená s dobrým umístěním navíc spojena se zajímavými cenami a v případě výhry i nevšedními zážitky. 

Výsledky súťaže CEMACH 2014/2015

Výsledky súťaže CEMACH 2014/201504. 06. 2015

Vážení účastníci soutěže CEMACH,


čtvrtý ročník projektu CEMACH úspěšně skončil. Zde můžete shlédnout žebříček 10 nejúspěšnějších soutěžících v každé disciplíně.

Vítězové IV. ročníku mezinárodního projektu CEMACH se podívají do Izraele

Vítězové IV. ročníku mezinárodního projektu CEMACH se podívají do Izraele28. 05. 2015

Sedm vítězů mezinárodní vzdělávací soutěže CEMACH z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska se o letošních prázdninách podívá do Izraele. Svou výhru si převzali vítězové, studenti středních škol, vysokých škol a univerzit 3. věku dnes na pražském Žofíně, z rukou velvyslance státu Izrael, Garyho Korena. Letos poprvé byl oceněn i vítěz technické disciplíny realizované ve spolupráci se společností Ness Czech, který navrhl chytrou aplikaci pro mobilní telefony, která v reálném čase ověřuje podle čarových kódů zboží v obchodech, jaké jsou jeho ceny u konkurence.

Přednáška o Izraeli na Obchodní akademii ve Slaném

Přednáška o Izraeli na Obchodní akademii ve Slaném29. 01. 2015

Gary Koren besedoval na gymnáziu Slovanské náměstí v Brně

Gary Koren besedoval na gymnáziu Slovanské náměstí v Brně13. 10. 2014

Small but outstanding“ (Malý, ale mimořádný) je název prvního videa, které posluchačům představil Gary Koren, izraelský velvyslanec Státu Izrael v České republice. Tento název, nebo řekněme-li motto, zcela přesně vystihuje mé dojmy a pocity ze středeční besedy konající se 17.9.2014 na Gymnáziu Slovanské náměstí. Beseda proběhla v rámci projektu CEMACH aneb Poznej moderní Izrael.

Fotogalerie: Předávání cen třetího ročníku

Fotogalerie: Předávání cen třetího ročníku14. 05. 2014

V článku naleznete fotografie z letošního předávání cen Cemach, které slavnostně vyhlásil velvyslanec státu Izrael Gary Koren, za účasti zástupce diplomatické mise Shahar Shelefa, víceprezidenta ČISOK - Víta Beneše a zástupce ICEJ, pana Karla Sedláčka. Celé předávání vyplnil krásný hlas kytaristy Lukáše Grunera.

Galerie: Cemach s lektory ICEJ v Holicích

Galerie: Cemach s lektory ICEJ v Holicích17. 03. 2014

Podívejte se na přednášku s lektory ICEJ v Holicích.

Deník: Izraelský velvyslanec přijel mezi táborské studenty

Deník: Izraelský velvyslanec přijel mezi táborské studenty10. 03. 2014

Tábor – Středeční návštěvě izraelského velvyslance předcházela přísná bezpečnostní opatření. Není se co divit. Zastupuje stát, který je trnem v oku prakticky všem svým nejbližším sousedům a nepřátele bychom mohli najít v mnoha dalších koutech světa. S proměnlivou intenzitou, ale konstantně přicházejí z východní oblasti Středozemního moře zprávy o střetech znepřátelených stran a pokusech o smír, který je s předem danou jistotou do několika dnů opět porušen. Takový obraz Izraele známe z médií.

První přednáška Cemachu v Maďarsku

První přednáška Cemachu v Maďarsku03. 03. 2014

Ve středu 26. února 2014, proběhla historicky první přednáška projektu Cemach v Maďarsku. Přednášku za asistence organizačního týmu projektu vedl Izraelský velvyslanec v Budapešti IIan Mor, který přinesl Cemach do maďarského gymnázia Leövey Klára.

Video: Gary Koren - Dačice, Czech Republic17. 02. 2014

Video: Gary Koren - Dačice, Czech Republic

Video: Co všechno se v Izraeli vyrábí?13. 02. 2014

Galerie: Ukázky výtvarných děl z minulého ročníku

Galerie: Ukázky výtvarných děl z minulého ročníku13. 02. 2014

Prohlédněte si ukázky výtvarných děl z minulého ročníku projektu Cemach, která jsou momentálně k vidění během naší putovní výstavy napříč státy střední Evropy.Momentálně je výstava instalována na VOŠ a SŠ ve Varnsdorfu.

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením hosťa z Izraela, dirigenta Amosa Talmona

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením hosťa z Izraela, dirigenta Amosa Talmona30. 11. 2012

Už 5.decembra 2012 sa Bratislava môže tešiť na výnimočný koncert Synfonického orchestra Slovenského rozhlasu, ktorému bude tento raz "veliť" jeden z najlepších izraelských dirigentov Amos Talmon. Ten je nielen skúseným profesionálom, ale aj mimoriadne zaujímavým človekom. 

Kreatívne decembrové ráno so zaujímavými hosťami

Kreatívne decembrové ráno so zaujímavými hosťami23. 11. 2012

Zaciatkom decembra sa bude v Bratislave konat jedno zaujimave podujatie, ktoreho hostami budu Piotr Cywiński z Poľska ( doktor stredovekej historie, odbornik na holocaust, riaditel Osviencimskeho muzea) a Gilbert Sezirahiga z Rwandy (riaditel pamatnika genocidy Murambi).

Izrael stále pod paľbou16. 11. 2012

Vsetci vieme, ze situacia v Izraeli je momentalne vyhrotena. Preto sme sa rozhodli, upovedomit vas o sucastnom stave.

Izraelská filmová tvorba na Slovensku

Izraelská filmová tvorba na Slovensku09. 11. 2012

Prave dnes zacina v nasom hlavnom meste 14.rocnik Medzinarodneho filmoveho festivalu Bratislava. Samozrejme izraelska filmova tvorba nemoze chybat!

Izraelský spisovateľ Meir Shalev po prvýkrát na Slovensku

Izraelský spisovateľ Meir Shalev po prvýkrát na Slovensku02. 11. 2012

Meir Shalev je meno, ktore daleko presahuje hranice Izreala. Uz o par dni ho bude mat moznost spoznat cele Slovensko.

Najkrajšie turistické regióny pre rok 2013 podľa Lonely Planet

Najkrajšie turistické regióny pre rok 2013 podľa Lonely Planet29. 10. 2012

Lonely Planet nedavno zverejnila rebricek najkrajsich miest, statov a regionov, ktore sa naozaj oplati vidiet v roku 2013. Pustna oblast Negev v Izraeli obsadila druhe miesto v rebricku najlepsich regionov.

Alexander Ben-Zvi, (zdroj: http://aktualne.atlas.sk)

Alexander Ben-Zvi: EÚ a Izrael na ceste k zintenzívneniu vzájomných obchodných vzťahov22. 10. 2012

Vzájomné vzťahy Európskej únie a Izraela možno charakterizovať pozitívnou obchodnou výmenou a v súčasnosti sa do Európskeho parlamentu dostáva na ratifikáciu dokument smerujúci k posilneniu týchto vzťahov - Dohoda medzi EÚ a Izraelom o posudzovaní zhody a uznávaní priemyselných výrobkov (tzv. ACAA). Nenechajte si preto ujsť najnovší článok blogu izraelského veľvyslanca na Slovensku, J.E. Alexandra Ben-Zviho, na tému "EÚ a Izrael na ceste k zintenzívneniu vzájomných obchodných vzťahov".

Architektonické skvosty Izraela

Architektonické skvosty Izraela19. 10. 2012

Izrael je multikulturna krajina, ktora je znama svojou rozmanitostou v kazdej oblasti. Architekturu nevynimajúc.


Niektore z mnohych skvostov izraelských stavitelov <<<tu>>>.

Novinky

Novinky16. 10. 2012

Izraelská spoločnosť BioView vyvinula novú zobrazovaciu technológiu, ktorá by mala lekárom pomôcť odhaliť rakovinu skôr, ako bude príliš neskoro.

OHLÉDNUTÍ ZA IV. ROČNÍKEM LITERÁRNÍ SOUTĚŽE CEMACH

IV. ročník literární soutěže Cemach se nesl ve znamení vysoké účasti studentů z České republiky a Slovenska. Z Polska a Maďarska přišlo jen minimum prací. Důvod tohoto nezájmu mi není znám, ale vím zcela určitě, co způsobilo rapidní zvýšení popularity u česko-slovenských studentů. Vlastně jde o několik faktorů působících dohromady. Definujme si alespoň ty nejpodstatnější: